
Már kezdünk megijedni a rideg szörnytől amivé váltunk s főleg a ténytől, hogy másfél hónapja NEM VÁSÁROLTUNK!
Az elején munkanélküliekként nem tettük, később apró ürügyeket kreálva tartottuk távol magunkat a nemes és felszabadító cselekedettől s mára elérkeztünk a kifogások nélküli, ösztönünk kiélésére valós kerettel rendelkező időszakra, számunkra most jött meg a vadászidény.
Európa leghosszabb bevásárló utcáját, desszertként még a SOHO felét is két pihe tollakként a szélben jártuk be, könnyed eleganciával és alvilági kéjjel.
Nem tettünk különbséget kis és nagy préda márka között, a körútnak végül maga a napnyugta és a kezünkben túlzsúfolódó impozáns papírszatyrok tömkelege vetett véget.
Könnyed alkoholos ital és csevely a Sohoban zárásként, végezetül az éjszakai belváros nyüzsgésében sétáltunk el egy-egy fényáradatban úszó nevezetes hely mellett míg elértük a számunkra megfelelő buszmegállót.
Itt legalább nem kell az embernek halálra dolgoznia magát, hogy egy márkásabb üzlet vásárlója lehessen, a divat pedig divatot is jelent alatt az üzletek kínálatát. Bár a lakosság összetétele miatt sokan saját nemzetük viseletét vagy ízlését tükrözik – ezek általában eléggé rondák is - a fiatalok a londoni cosmopolita stílus jegyében adnak viseletük harmóniájára. Itt kevesebb alkalommal merül fel bennem a kétség a főnököm táskája (Dolce&Gabbana) valódiságát illetően, s az utcán közlekedő Louis Vuitton, Vivien Westwood, Manolo Blanik, és hasonló márkajelzésű darabokról származási helyének sem a kínai piacot jelölném meg.